Banka “Citadele” piešķīrusi divu miljonu eiro aizdevumu lauksaimnieku kreditētājam SIA “AgroCredit Latvia”

Vienlaikus bankā atgādināja, ka arī 2021. gada sākumā banka “Citadele” piešķīra “AgroCredit Latvia” aizdevumu gandrīz divu miljonu eiro apmērā. Aizdevumu “AgroCredit Latvia” izmantos, izsniedzot kredītus lauksaimniekiem – visbiežāk graudkopības nozarē strādājošajiem un saimniecībām, kurām raksturīga darba sezonalitāte.

“AgroCredit Latvia” valdes priekšsēdētājs Ģirts Vinters norādīja, ka kompānijas klientu loku pamatā veido mazās un vidējās saimniecības, taču nereti tūlītēji līdzekļi nepieciešami arī lielajiem lauksaimniecības uzņēmumiem. Gatavojoties sezonas darbiem vasarā, lauksaimniekiem jāpērk degviela, minerālmēsli, augu aizsardzības līdzekļi, tāpat jārēķinās ar negaidītiem izdevumiem tehnikas remontam.

Pērn “AgroCredit Latvia” aizdevumos izsniedza apmēram 12 miljonus eiro, no kuriem 70% tika izsniegti graudkopības nozarē strādājošajiem un saimniecībām, kurām raksturīga darba sezonalitāte.

“AgroCredit Latvia” vienīgā īpašniece ir SIA “AgroCredit Finance”, kuras īpašnieki ir Vinters (50%) un Jānis Kārkliņš (50%). 2020.gadā kompānija procentu ieņēmumos guva 1,252 miljonus eiro, bet “AgroCredit Latvia” peļņa bija 231 352 eiro. Kompānijas obligācijas ir iekļautas “Nasdaq Riga” parāda vērtspapīru sarakstā.

Pēc aktīvu apmēra banka “Citadele” ir otra lielākā banka Latvijā. Tās obligācijas ir iekļautas biržas “Nasdaq Riga” parāda vērtspapīru sarakstā. Bankas akcionāri ir ASV investīciju kompānijas “Ripplewood” meitaskompānija “RA Citadele Holdings LLC” un starptautisku investoru grupa (75% plus viena akcija) un Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības banka (25% mīnus viena akcija).