“AgroCredit Latvia” piešķirts papildus finansējums 1,95 miljonu eiro apmērā

Lai palielinātu finansējuma saņemšanas iespējas Latvijas lauksaimniekiem, banka “Citadele” piešķīrusi “AgroCredit Latvia” finansējumu 1,95 miljonu eiro apmērā.

2020.gadā SIA “AgroCredit Latvia” aizdevumos izsniedza ap 12 miljoniem eiro, no kuriem 70 % tika izsniegti graudkopības nozarē strādājošajiem un saimniecībām, kurām raksturīga darba sezonalitāte. Sezonālais finansējums paredzēts lauksaimniecības izejvielu – sēklu, minerālmēslu un ķīmijas iegādei, kā arī citu apgrozāmo līdzekļu finansēšanai. Kā aizdevuma nodrošinājums kalpo parakstīts graudu pārdošanas līgums ar iepircēju.

“Citadele finansējumu izmantosim, izsniedzot aizdevumus galvenokārt mazajām un vidējām zemnieku saimniecībām. Visvairāk kredītus izsniedzam graudkopjiem, jo šai nozarei ir raksturīga sezonalitāte – samaksu par izaudzēto saņem vienreiz gadā, taču uzņēmuma darbība un apgrozījums jānodrošina cauru gadu. Finansējam gan izejvielu, degvielas un tehnikas iegādi, gan arī to remontu,” stāsta “AgroCredit Latvia” valdes priekšsēdētājs Ģirts Vinters.

Visu rakstu iespējams lasīt Dienas Bizness mājas lapā https://www.db.lv/zinas/lauksaimnieku-kreditesanai-izsniedz-teju-2-miljonus-eiro-500503